Przewodnik po festiwalach muzycznych w PolscePierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myśli się o festiwalach muzycznych w Polsce, jest prawdopodobnie Woodstock. Ta znana na całym świecie impreza, która odbyła się latem 1969 roku, miała miejsce w małym miasteczku Stadion MOSiR w Krakowie. Pozostaje jednym z najsłynniejszych festiwali muzycznych w historii, a wkrótce po swoim debiucie zapoczątkowała reakcję łańcuchową podobnych imprez w całej Europie. Woodstock nie był jednak jedynym polskim festiwalem. Co roku w całym kraju odbywa się kilka mniejszych i mniej znanych wydarzeń muzycznych. Ta lista ma na celu zapewnienie Wam pełnego przeglądu wszystkich aktywnych i nadchodzących festiwali muzycznych w Polsce w tym roku. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, jak to jest być na polskim festiwalu muzycznym - czytaj dalej!

Czego można się spodziewać na polskich festiwalach muzycznych

Jeśli chodzi o ogólną atmosferę imprezy, większość festiwali w Polsce jest dość podobna. Ludzie tłumnie przybywają, by posłuchać swoich ulubionych zespołów lub DJ-ów, a potem bawić się przez całą noc. Większość ludzi jest przyjazna i otwarta na nawiązywanie nowych znajomości, a w powietrzu unosi się swobodna i lekka atmosfera. Główną różnicą między festiwalami jest oczywiście rodzaj granej muzyki. Jeśli jesteś fanem rocka i metalu, Jarocin Festiwal może być idealnym wydarzeniem dla Ciebie. Jeśli jesteś fanem hip-hopu, możesz wybrać się na Open'er Festival. Z kolei miłośnicy muzyki elektronicznej powinni wypatrywać przyszłego lata Lollipop Festival. Duże różnice występują także jeśli chodzi o samo miejsce festiwalu. Open'er odbywa się w Gdyni, mieście położonym nad Morzem Bałtyckim, co oznacza, że pomiędzy koncertami można korzystać z plaży. Krakowski festiwal odbywa się na pięknym Rynku Głównym. Z kolei Jarocin Festiwal odbywa się w lesie, więc pomiędzy koncertami można cieszyć się świeżym powietrzem i piękną przyrodą.

Krakowski Festiwal Muzyczny

Krakowski Festiwal Muzyczny jest jednym z najstarszych i najbardziej uznanych festiwali muzycznych w Polsce. Impreza odbywa się co roku w Krakowie i zazwyczaj można ją znaleźć na wielu listach "Najlepszych Festiwali". Krakowski Festiwal Muzyczny jest wizytówką wielu znakomitych polskich muzyków. Niemal co roku na imprezę zapraszane są gwiazdy o międzynarodowej sławie, które występują obok lokalnych zespołów. W 2019 roku na festiwalu wystąpią między innymi The Breeders, Anderson .Paak, The Blaze i wielu innych. Jak widać, impreza nie ogranicza się do żadnego konkretnego gatunku muzycznego. W programie festiwalu na 2019 r. można znaleźć wszystko, od alternatywnego rocka po folk, pop, hip-hop i wiele innych stylów muzycznych.