Kalkulator OC/AC bez podawania danych – czy to ma sens?

Chcesz ubezpieczyć swoje nowe auto? A może planujesz zmianę ubezpieczyciela, który proponuje zbyt wysoką składkę? Nie musisz umawiać się z agentem, aby znaleźć najtańszą ofertę. Wszystkie narzędzia niezbędne do wyliczenia składki za ubezpieczenie OC/AC znajdziesz w sieci. Do samodzielnej kalkulacji kosztów kupna polisy służy kalkulator OC/AC. Niektórzy kierowcy, z obawy o bezpieczeństwo swoich danych, szukają kalkulatora, który nie wymaga podawania żadnych osobistych informacji. Czy znalezienie takiego narzędzia jest możliwe?

Koszty ubezpieczenia OC/AC

Ile kosztuje ubezpieczenie OC/AC? Podanie jednoznacznej odpowiedzi nie jest możliwe. Towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają składki indywidualnie dla każdego klienta, biorąc pod uwagę szereg zmiennych – wiek i doświadczenie właściciela pojazdu, miejsce jego zamieszkania, model i markę ubezpieczanego mienia, rok produkcji, przebieg, pojemność silnika, moc. Zgromadzone dane pozwalają oszacować ryzyko kolizji i koszty ewentualnych napraw.

Kalkulatory OC działają na podobnej zasadzie. Wyliczenie wysokości składki bez podania najważniejszych informacji dotyczących pojazdu i jego właściciela jest niemożliwe.

Bezpieczeństwo i wygoda – uproszczony kalkulator OC/AC

Obawiasz się, że podanie w sieci danych jest obarczone ryzykiem? Nic bardziej mylnego! Wszystkie dane, których wymaga kalkulator OC/AC, są odpowiednio chronione. Ponadto, nowoczesne programy są maksymalnie uproszczone i wymagają podania jedynie dwóch danych: numeru rejestracyjnego oraz daty urodzenia kierowcy. Pozostałe dane pobierane są z systemów UFG, Eurotax oraz CEPiK.