Jak inwestować w kryptowaluty i podwoić swoje pieniądze w ciągu najbliższych 6 miesięcy

Kryptowaluty eksplodują w popularności i więcej osób niż kiedykolwiek szuka sposobów na inwestowanie. To świetna wiadomość, jeśli wiesz, jak wykorzystać tę sytuację, ale nie tak świetna, jeśli nie. Nigdy nie było lepszego czasu na zaangażowanie się w świat kryptowalut, a teraz jest idealny czas, aby zacząć myśleć o tym, jak możesz zanurzyć palce w tej ekscytującej nowej granicy finansowej. Niestety, istnieje wiele podejrzanych postaci, które próbują wykorzystać niewiedzę innych ludzi, jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty. Jeśli nie wiesz wiele o inwestowaniu lub nigdy nie słyszałeś nawet o "tokenie kryptowalutowym" przed dniem dzisiejszym, to musisz uważnie przeczytać ten artykuł i zastanowić się, czy teraz jest dla Ciebie odpowiedni czas na inwestowanie w świat wirtualnych walut.

Podstawy inwestowania w kryptowaluty

Kryptowaluty to cyfrowe tokeny, które są używane do przekazywania pieniędzy między ludźmi lub organizacjami za pośrednictwem sieci internetowej. Kryptowaluty są zdecentralizowane - nie istnieją w żadnej fizycznej formie i nie są kontrolowane przez żaden rząd ani organizację. Najbardziej znanym przykładem jest Bitcoin, ale obecnie istnieje ponad 1000 różnych rodzajów kryptowalut. Wiele z nich jest wciąż bardzo nowych i nie zostało jeszcze zaakceptowanych jako forma waluty przez większość ludzi, ale wiele innych jest na dobrej drodze do zaakceptowania ich jako legalnych instrumentów finansowych na całym świecie.

Nie inwestuj więcej niż możesz sobie pozwolić na stratę

Zanim nawet pomyślisz o otwarciu internetowego rachunku maklerskiego i postawieniu na szali prawdziwych pieniędzy, musisz upewnić się, że jesteś psychicznie przygotowany na najgorszy scenariusz. Kryptowaluty są aktywami wysoce spekulacyjnymi, a większość osób, które w nie inwestują, traci pieniądze. Jeśli włożysz teraz 10 000 dolarów w Bitcoina i inne kryptowaluty, a następnie sprzedasz tę inwestycję za 6 miesięcy, możesz być bardzo zadowolony z wyniku. Z drugiej strony, możesz tylko złamać próg rentowności lub nawet stracić pieniądze. Kryptowaluty są inwestycjami o bardzo wysokim ryzyku i musisz być przygotowany na to, że możesz stracić wszystkie swoje pieniądze.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na utratę wszystkich pieniędzy, które wkładasz w kryptowaluty, to nie powinieneś w nie inwestować. Zacznij od małej kwoty i zwiększaj swoje inwestycje tylko wtedy, gdy staniesz się bardziej pewny stabilności rynku kryptowalut.