Jak łączyć marynarki i spodnie?Marynarki męskie i spodnie tkaninowe to ubrania, które wydają się doskonałym rozwiązaniem zarówno na co dzień, do biura, jak i na bardziej oficjalne okazje. Jednak czy istnieją zasady, wedle których należy je łączyć? Przeczytaj o tym w tym artykule.

Marynarki i spodnie - podstawowe zasady łączenia

Marynarki i spodnie można łączyć na wiele różnych sposobów, w zależności od stylu, jaki pragniesz uzyskać. Przy klasycznej stylizacji warto wybrać marynarkę w jednolitym kolorze i dopasowane do niej spodnie. Można również wybrać wzorzystą marynarkę np. w kratę, i połączyć ją z prostszymi spodniami w kolorze czarnym lub szarym. Możesz również postawić na marynarkę w jasnym odcieniu i połączyć ją z jasnymi spodniami, jest to rzadziej wybierane połączenie, które sprawdzi się szczególnie latem.

Warto wiedzieć, że zestaw składający się ze spodni, marynarki, koszuli z długim rękawem oraz krawata nazywa się tzw. zestawem koordynowanym. Warto łączyć posiadane marynarki ze spodniami wychodząc poza pierwotnie zakupione zestawy. Jeżeli masz np. klasyczny granatowy lub czarny garnitur, polecany jest zakup eleganckich spodni i marynarki w odcieniach szarości. Posiadając takie elementy garderoby z łatwością będziesz mógł stylowo miksować swoje ubrania tworząc mocne stylizacje do pracy, na biznesowe spotkania czy na drobne uroczystości rodzinne.

Granatowa marynarka – uniwersalne rozwiązanie

Jedną z najważniejszych kwestii przy połączeniu marynarki i spodni jest odpowiedni dobór kolorów, ponieważ nieprawidłowe ich połączenie rzuca się od razu w oczy. Dużym problemem jest jednak to, że wielu mężczyzn nie wie, czy dane kolory do siebie pasują, czy nie pasują. Warto przeanalizować, jakie kolory spodni pasują do pięciu najpopularniejszych kolorów marynarek: granatowej, szarej, niebieskiej, beżowej i brązowej.

Granatowa marynarka to zdecydowany klasyk mody męskiej, który obecny jest w szafach większości mężczyzn. Jedną z jej podstawowych zalet jest jej uniwersalność, można łączyć ją w zestawy z różnymi spodniami, koszulami czy innymi dodatkami. Doskonale sprawdzi się ona w połączeniu ze spodniami w kolorze khaki, czyli beżowym, połączenie to stanowi klasykę męskiego smart casualu. Możesz dopasować do niej również szare spodnie, najlepiej z szarej wełny, ale doskonale pasują także spodnie bawełniane. Z granatową marynarką można połączyć również bardziej wyraziste kolory spodni – pomarańcz, zieleń, czerwień, biel, oliwka. Wybór granatowej marynarki pozwoli Ci stworzyć wiele koordynowanych zestawów na różne okazje. Pamiętaj jednak, że nie należy z granatem łączyć innych jego odcieni czy odcieni bardzo bladych.

Z jakimi spodniami łączyć jasne marynarki?

Szara czy beżowa marynarka to marynarki wybierane przez mężczyzn szczególnie w ciepłych miesiącach. Niewątpliwie, szara marynarka jest równie uniwersalna jak granatowa, a ponadto sprawdzi się zarówno latem jak i zimą. Szare marynarki doskonale wyglądają z wszelakimi odcieniami niebieskiego i granatu. Połączenie beżowych spodni i szarej marynarki może się wydawać zbyt blade, jednak jeżeli zostanie przełamane błękitną lub niebieską koszulą może okazać się doskonałym wyborem. Ponadto wybierając wyraziste spodnie warto zdecydować się na szarą marynarkę, która nie przytłoczy stylizacji.

Z kolei beżowe marynarki nie mają wielu fanów w Polsce, ponieważ uznawane są za mało twarzowe i mało uniwersalne. Są one zdecydowanie nie doceniane, a idealnie odnajdują się w połączeniu z dżinsami czy bardziej swobodnymi spodniami. Warto dopasować do niej również granatowe chino lub sztruksy, które dzięki połączeniu z beżową marynarką będą wydawać się znacznie bardziej eleganckie. Jasny beż wygląda również doskonale z zielenią, a także mocniejszymi kolorami (czerwień i bordo). Nie należy jednak łączyć beżowej marynatki ze spodniami kolorystycznie do niej zbliżonymi, np. w kolorze jasnego brązu, piaskowym czy żółtym. Zestaw taki będzie wyglądał zbyt blado i chaotycznie.